Režisors: Konstantīns Bogomolovs
Scenogrāfija un kostīmi: Larisa Lomakina
Gaismu mākslinieks: Damirs Ismagilovs
Videoprojekts: Aleksejs Subotins
Lomās: Oļegs Tabakovs, Natalja Teņakova, Pāvels Tabakovs, Darja Moroza, Aleksandrs Golubevs, Oļesja Ļenska, Anna Čipovska, Nadežda Timohina, Roza Hairulina, Jevgeņija Borziha, Darja Avratinska, Vjačeslavs Čepurčenko, Pāvels Iļjins, Aļona Lapteva
Izrādes garums 3 st. ar vienu starpbrīdi.
Vecuma kategorija 16+
Nominācija 2013. gada prēmijai „Zelta Maska” kategorijā: „Labākais režisora darbs drāmā” (Konstantīns Bogomolovs).
Pēc Viktora Rozova lugas „Medņa ligzda”
Viktors Rozovs bija „atkušņa” dramaturģijas simbols. Tūlīt aiz Maskavas teātra „Sovremeņik” rakstnieka radītie tēli „Rozova puisēni” ar savu patiesumu un savu ideālu aizstāvēšanu 20.gadsimta piecdesmitajos gados aizkustināja visu sabiedrību. Kinomākslā Rozovs kļuva slavens ar Kalatozova veidoto filmu „Lido dzērves”, kas uzņemtas pēc lugas „Mūžam dzīvie”.
Viens no Krievijas teātru pēdējo gadu slavenākajiem režisoriem Konstantīns Bogomolvs izrādi iestudējis, adaptējot Rozova lugu „Medņa ligzda”. Padomju nomenklatūras priekšnieka ģimenē norisinās skarbs tēvu un bērnu konflikts un Rozovu visvairāk interesēja sirdsapziņas izsīkums, kas ar gadu ņem virsroku cilvēkā. Savukārt Bogomolovs tekstu interpretējis tā, ka galvenais kļuvis stāsts ne tikai par ģimenes sairšanu, bet arī dzīves sabrukšanu valstī stagnācijas laikā.
Uz Maskavas Mākslas teātra galvenās skatuves uzbūvēts liels dzīvoklis un tā iemītnieku dzīve skatītājiem ir pilnīgi saskatāma – tālākās istabas tiek rādītas no augšas ar video palīdzību, bet vienlaikus notiek darbība priekšējās istabās. Padomju sadzīves priekšmeti, apģērbs un dienas kārtība tiek izjaukta ar fantasmagoriju, kurā ietilpst pionieres deja ar izģērbšanos vai asiņaini titri fonā: „1980. gadā padomju spēki iegāja Afganistānā”. Bogomolovs uzbūvējis koridoru uz vēsturisko piemiņu un ierakstījis tajā privātpersonu, kas patiešām, kā arī rakstīts izrādes nosaukumā, nevarēja piedzimt tajā liktenīgajā gadā, jo viņa māte izdarīja abortu.
Kristīna Matvijenko